салати   закуски   супи   вечеря   десерти   торти   швидко   мультиварка   заготовки

Питна дієта

10 березня 2014


Питна дієта - це ціла система, спрямована на очищення організму і зниження ваги. Питна дієта розрахована на один місяць (30 днів), і результатом її є значна втрата ваги. Основний девіз питної дієти звучить так: «П'ємо, коли хочемо пити, і п'ємо, коли хочемо їсти».

Відмінність питної дієти від всіх інших полягає в тому, що в ній повністю виключається процес жування, тобто протягом цілого місяця ви будете не їсти, а пити. Однак це не означає, що доведеться голодувати і сидіти на одній воді, просто вся їжа буде надходити у ваш організм в рідкому вигляді.

Суть питної дієти полягає в тому, що шлунково-кишковий тракт протягом місяця буде відпочивати, так як йому не потрібно буде перетравлювати тверду їжу. У результаті пропадає відчуття тяжкості, переповнення шлунка та інші неприємні проблеми.

Як і при всякій дієті, при питної дієті теж існує певна схема харчування і перелік дозволених продуктів.

У їх число входять молоко і кисломолочні продукти, курячий і овочевий бульйони, мінеральна вода, соки, чай, кава, какао. Щодня необхідно випивати не менше 1,5 літрів звичайної води (природно, пройшла очищення). Одна з головних вимог при дотриманні дієти - щоб стілець був щоденним.

З незвички буде весь час хотітися щось пожувати. Це цілком природно, тим більше що ми нерідко звикаємо «заїдати» стреси і неприємності.

Весь період дотримання питної дієти можна умовно розділити на три етапи.

Протягом перших десяти днів йде процес очищення порожнистих органів. У цей час може з'явитися наліт на язиці (його необхідно зчищати, намотавши на палець бинт або марлю), а також виділення.

На наступному етапі, тобто наступні десять днів, здійснюється чистка щільних органів (нирок і печінки). Цілком можливо, що в області цих органів виникне відчуття дискомфорту.

І, нарешті, в останні десять днів очищення відбувається на клітинному рівні.

Ваше самопочуття зміниться вже до кінця першого тижня: у вас виникне відчуття надзвичайної легкості, ви будете відчувати припливи бадьорості та гарний настрій. Це пояснюється звільненням великої кількості енергії, яка перш витрачалася на перетравлення важкої твердої їжі. У міру проходження програми буде йти і зайва вага.

Дуже важливо плавно виходити з програми, поступово повертаючи в раціон звичну їжу, так як органам травлення доведеться повністю перебудовуватися для відновлення роботи в нових (= старих) умовах харчування.

Питна дієта, безумовно, відноситься до дуже жорстким, тому при наявності яких-небудь хронічних захворювань обов'язково порадьтеся з лікарем.

Оскільки раціон харчування під час питної дієти важко назвати збалансованим, рекомендується приймати біодобавки або вітамінно-мінеральні комплекси, причому краще це робити після консультації з лікарем.

Сідати на питну дієту можна не частіше одного разу на рік.

Солянка з капусти з ковбасою
Морквяний пиріг в мультиварці