салати   закуски   супи   вечеря   десерти   торти   швидко   мультиварка   заготовки

Незвичайні історії звичайних продуктів

23 квітня 2009


Всі ми любимо смачно поїсти. Але навряд чи замислюємося про те, як і коли вперше з'явився улюблений продукт на нашому столі?

Сьогодні картопля - звичайний продукт в російському меню, але з'явився цей коренеплід в Росії тільки завдяки Петру I, і сьогодні картопля забезпечує нас дешевим і здоровим харчуванням. Культивація картоплі почалася ще 7 тис. Років тому індіанцями в Андах, а свою переможну ходу по світу він почав в кінці 18 століття з бідною Ірландії, постійно страждала від голоду. У бульбі міститься більшість вітамінів і мікроелементів, необхідних для існування людини. Довгий час смажена картопля була вельми рідкісним і цінним блюдом, незважаючи на широке поширення картоплі: при дорожнечі масла картоплю було вигідніше варити. Смажена картопля з'явився тільки в 17 ст., А знамениті картопляні чіпси - в середині 19 століття.

Перше морозиво виготовлено в Стародавньому Римі для імператора Нерона із соків і льоду, пізніше в Китаї до нього почали додавати молоко, а в сучасному вигляді морозиво було виготовлено в 1769 році у Франції, і 1904 році в США - у вафельних стаканчиках.

Перший шоколад їли ще у 15 столітті до н. е., причому в плитках - лише з 1849 р, а з 1875 року з'явився молочний шоколад. Цукерки були ще в 12 в. до н. е., але в сучасному вигляді стали виготовлятися лише в 19 ст. Вафлі і мармелад винайдені значно пізніше - тільки до кінця 15 в. Сучасна кондитерська промисловість вражає різноманітністю - навіть шоколадний фонтан в оренду можна взяти (шоколадний фонтан - це і десерт, і оригінальна прикраса).

Кава сьогодні п'ють хоча б раз на тиждень 80% дорослих жителів Землі, а в стародавній Ефіопії плоди кавового дерева використовували як продукту харчування, змішуючи їх з жиром. Араби перевезли насіння кави в Аравію і створили першу кавову плантацію на території сучасного Ємену. Кавові плантації, які спочатку існували тільки в Ефіопії і Аравії, нині перебувають у десятках країн світу. «Еспрессо» винайшли в Італії, розчинна кава - у США, а вершки і цукор в нього вперше додали в Австрії.

Перші булочки з сосискою всередині були виготовлені в 1487 році, за п'ять років до того, як Христофор Колумб відкрив Америку, де вони стали національним блюдом американців. У Німеччині та Австрії сосиски і ковбаси - основа національної кухні, особливо славилися сосиски з Франкфурта-на-Майні і Відня, тому в багатьох країнах світу сосиски продаються під назвою «франкфуртери» або «Вінер». А перша згадка про сосиски з'явилося ще в 9 столітті до нашої ери в «Одіссеї» Гомера. Термін «хот - дог» вперше з'явився у пресі тільки в 1895 році.

Американські історики вважають, що гамбургери винайшли на території сучасної Росії або України. Кілька тисяч років тому кочівники-скіфи смажили шматки яловичини і їли її, поклавши між двома шматками хліба (процес описаний Геродотом). Нині не існуюча мережа кафе Wimpy Grills, заснована в 1934 році, вперше стала продавати гамбургери за вкрай низькими цінами, і вперше вони почали продаватися за межами США.

У 490 г до. н. е. з'явилися перші макарони, рецепт макаронів із сиром записаний в 1367 році, а спагетті винайшли в 1819 році, і тільки в кінці 19 в. американська компанія Heinz першою в світі почала виробляти кетчуп з томатів. Свою назву кетчуп отримав від китайців, які винайшли його ще в 17 столітті, але томати в його рецептуру не входили.

Лимонад (газований безалкогольний напій) з'явився в 1833 р, коли у Франції та Англії почали продавати воду, насичену вуглекислим газом, причому газовану воду продавали в аптеках, а не в звичайних магазинах. У 1835 році лимонад почали розливати в пляшки. У 1886 році створено рецепт Coca-Cola, в 1898 році - Pepsi-Cola.

+1810 Рік. Британський торговець Пітер Дюран запатентував консервну банку. За іронією долі, консервний ніж був винайдений набагато пізніше - тільки в 1858 році. У 1959 році була запатентована консервна банка, для якої не потрібна відкривачка. З кінця 19 століття європейські держави стали враховувати запаси консервів як стратегічні запаси - поряд із запасами пороху, куль і військової форми.

За чашкою чаю про історію чаю.
Японська чайна церемонія.