салати   закуски   супи   вечеря   десерти   торти   швидко   мультиварка   заготовки

Лагман з яловичини

12 березня 2013


Узбеків і таджиків навчили робити лагман уйгури, вихідці з Китаю. Уйгури - народ дуже древній, але свої традиції шанобливо зберігає. І, звичайно, кулінарні традиції в тому числі. У той же самий час, уйгурам доводилося неодноразово мігрувати, а це означає - пристосовуватися до мінливих умов життя. І, зберігаючи традиції, уйгури змінювали, відточували і розвивали техніку приготування страв.

Уйгурські вчені, а серед них багато найвідоміших врачевателей, вважали, що звички в їжі мають величезне значення для здоров'я людей. Ось мудрі слова Юсуфа Баласагуні:
«Їж в міру, не багато, звичкою спокійною,
Мені так говорив чоловік наймудріший, гідний:
«Хто жадібний в їжі, до того горе прийде:
Хвороба неодмінно до ненажері прийде! »

Дуже сучасне твердження (повішу-ка я його собі на холодильник)! Уйгурські страви різноманітні. Існують численні варіанти одного і того ж страви. Страви ці та смачні, і красиві, і поживні. Уйгурські страви готуються із застосуванням лікарських трав, з урахуванням пори року, і, обов'язково, з дотриманням правил гігієни.

Найпоширеніше уйгурське блюдо - це лагман. У чому відмінність узбецького і уйгурського варіантів лагмана? Або узбецький лагман - просто варіант уйгурського? Знаєте скільки видів підливи для лагмана відомо у уйгурів? Більш ніж 180! Не слабо! А що нового можна вигадати з локшиною? Ні, звичайно, магазинні макарони - дуже різноманітна продукція. Але от домашня локшина? Вона буває круглої, плоскою і різаної. Кожен з видів теж ділиться на тонку, середню і товсту.

А ще іноді локшину ріжуть на шматочки по 2 см. І обсмажують разом з підливою. Вправний кухар - саладжі -може приготувати мотузяну локшину за 15 хвилин. Найшвидша підлива для лагмана готується так: баранина, цибуля, часник, помідори обсмажуються, додається гіркий перець, сіль і спеції. Звичайно ж у підливі набагато більше складових.

Для того, щоб приготувати лагман в мультиварці, вам знадобиться:

яловичина - 650 г
картопля - 4 шт.
цибуля - 2 шт
морква - 1 шт.
паста томатна - 2 ст.л.
помідор - 1 шт.
перець болгарський - 1 шт.
дайкон або маргеланская редька - 1 шт
часник - 3 зуб.
черемша - пучок
довга локшина - 200 г
сіль
перець чорний горошком
масло рослинне - 1 ст.л.

Як приготувати лагман в мультиварці:

1. Чистимо і нарізаємо м'ясо і овочі.
2. Включаємо мультиварку на режим «жарка» або «випічка». Кришку не закриваємо. Обсмажуємо на рослинному маслі м'ясо, помішуючи дерев'яною або пластмасовою ложкою. Додаємо цибулю, моркву, редьку, перець, черемшу і помідор з інтервалом 2 -3 хв. Додаємо трохи води, в залежності від того чи любите ви побільше або поменше бульйону. Закриваємо кришку мультиварки. Ставимо режим «гасіння». Роздавлений часник додасте по закінченню гасіння.
3. Поки підлива гаситься, у вас, в принципі, є час приготувати домашню локшину. Не тягнуть, звичайно. Але й наша, звичайна, локшина дуже смачна з Лагман підливою. У кожному разі, локшину доведеться варити окремо, закладаючи її в киплячу воду. Зварену локшину вийміть з каструлі і обдайте гарячою, а потім промийте холодною водою, щоб не злипалися.
4. У касу кладуть порцію локшини, заливають підливою.

Смачного!

Плов з качки в мультиварці
Паска в хлібопічці: 3 рецепта