салати   закуски   супи   вечеря   десерти   торти   швидко   мультиварка   заготовки

Дієта при цукровому діабеті 2-го типу

29 квітня 2013


Не варто сприймати діагноз «цукровий діабет 2-го типу» як вирок. Багато дієтологів взагалі вважають, що це - оптимальна система раціонального харчування, яка дозволяє не тільки мінімізувати наслідки цукрового діабету для організму, але і забезпечити повноцінне постачання всіх його органів і систем необхідними їм поживними речовинами.

Якщо прикласти зовсім небагато зусиль, то харчування діабетика може бути не менш різноманітним і смачним, ніж звичайне. Звичайно, багатьом доведеться пожертвувати: солодощами, випічкою, макаронами, картоплею, звести до мінімуму споживання більшості круп і хліба, так як всі вони багаті вуглеводами.

Діабет 2-го типу недарма часто називають «діабетом огрядних». Дійсно, надмірна вага є одним з факторів, що провокують розвиток цього виду діабету. Дотримуючись дієти, ви зможете і позбутися від зайвих кілограмів, зробити свою фігуру більш стрункою.

Якщо вникнути, то дієта при цукровому діабеті досить різноманітна. Основний упор робиться на овочі та фрукти, яких потрібно споживати відповідно до 800-900 г і 300-400 г на день. М'ясо і риба в кількості до 300 г також повинні входити в щоденний раціон харчування. Дозволяється також до 150 г грибів в день. Не можна виключати з раціону і кисломолочні продукти (до 0,5 л на день), проте вони повинні бути зниженої жирності. Що стосується хліба, то переважний хліб з грубих сортів борошна, наприклад, житній (до 100 г на день). Тим, хто не уявляє свого життя без картоплі і каш, можна споживати до 200 г картоплі або круп в день, але тоді бажано відмовитися від хліба.

Слід врахувати, що дієта при цукровому діабеті регламентує не тільки склад раціону харчування, але і спосіб приготування страв. Звичайно, багатьом хотілося б на обід добре прожарений біфштекс або копчену рибку, але це, на жаль, виключено, як і взагалі все смажене і копчене. Страви можна готувати у відварному, запеченому, тушкованому вигляді або на пару.

Така дієта зовсім не вимагає особливих зусиль, адже між трьома основними прийомами їжі можна дозволити собі перекушування, так що почуття голоду вам не загрожує.

Салат Цезар з ананасами
Кухонний посуд: проблеми вибору