салати   закуски   супи   вечеря   десерти   торти   швидко   мультиварка   заготовки

Що таке фрукторіанства

8 жовтня 2012


Про вегетаріанство відомо давно, а ось фрукторіанства - це щось для нас нове. Назва нового напрямку в харчуванні походить від латинського fructus - плід і повністю відповідає його принципам: вживати в їжу тільки плоди рослин, переважно в сирому вигляді. У їх число входять не тільки солодкі соковиті фрукти і ягоди, а й плодові овочі, горіхи, іноді бобові, зернові та насіння. Під фрукторіанской дієті не менше 75% складають необроблені плоди.

Основний принцип фрукторіанства: можна їсти тільки ту їжу, заради якої рослини не доведеться знищувати. Практикується сироїдіння: плоди не повинні піддаватися ніякій обробці (їх можна тільки очищати); до них зазвичай нічого не додають і досить рідко змішують. Як правило, не використовується ніяких харчових добавок, спецій і підсилювачів смаку. Особлива увага приділяється тому, щоб плоди були екологічно чистими, вирощеними без обробки хімікатами і бажано в регіоні проживання.

Характерно, що такі овочі як помідори, огірки та болгарський перець фрукторіанци їдять, бо це плоди, а от життєво важливих частин рослин уникають: наприклад, моркви, оскільки це корінь, зеленої цибулі, оскільки це листя, та ін.

Основною ідеєю фрукторіанства є шанобливе співіснування з усім живим (не тільки тваринами, але і рослинами) і небажання заподіювати йому шкоди без необхідності. У цьому відношенні фрукторіанства єдине з веганство.

Як і всяке альтернативний напрям, фрукторіанства викликає великий інтерес. Саме тому з'явився портал про сироїдство http://fruit.fm, де можна знайти однодумців і дізнатися про самих різних аспектах фрукторіанства - етичних, дієтологічних, медичних, екологічних, економічних та ін.

Люди приходять до фрукторіанства з різних причин. Хтось хоче позбутися хвороб, а хтось прагне стати не «царем природи», а її гармонійною частиною. На порталі можна обговорити найактуальніші питання, отримати поради від досвідчених сироїдів і змінити своє життя, будемо сподіватися, в кращу сторону.

Солодкий перець, маринований і консервований
Майонез Домашній