салати   закуски   супи   вечеря   десерти   торти   швидко   мультиварка   заготовки

10 міфів про каву

28 лютого 2010


1. Італійська кава - найкращий.

Для того щоб в Італії додалося свіжої кави, італійцям доведеться почати вирощувати його всіма способами, починаючи від заводів і теплиць до кустарних способів. Справа в тому, що кава в Італії не росте взагалі. Італія вважається постачальником доброї кави тільки завдяки зовнішній рекламі, обжарщікам і виробникам кавових сумішей для еспресо. Всі італійці люблять каву, але знавців серед них небагато. Певний стандарт кави, що склався в Італії, робить його дешевим і доступним. Зелена кава, що надходить на італійський ринок, в основному знаходиться на рівні «вище середнього».

2. Італійці використовують зерна робусти для додання екстракту і «crema» правильної консистенції.

Зерна робусти використовуються італійцями в сумішах еспресо тільки через свою дешевизну. А екстракт і «crema» - це всього лише бажаний побічний ефект, що виник через те, що робуста є більш м'яким зерном в порівнянні з арабікою. Бідні громадяни південній частині Італії з дитинства пили суміші з робустою, тому й звикли до них. Проте вже зараз обжарщікі північній частині Італії використовують 100% арабіку. Донині робуста використовується у всьому світі тільки завдяки своїй низькій вартості.

3. Про каву люди дізналися завдяки арабському пастуху Халді, помітив, що його вівці стають більш бадьорими після того, як спробують плоди кавового дерева.

Насправді кава активно вирощувався в Ємені ще від 1000 року нашої ери. Археологічні розкопки свідчать про те, що кава прийшла в наше життя з Ефіопії. Також в 1200 році нашої ери в Ємені була винайдена обжарка кавових зерен, що використовуються для приготування кавових напоїв.

4. Свіжість кави можна визначити за його зовнішнім виглядом.

Існує думка, що глянсовий, маслянистий кави свіже сухого і понурого. Насправді зовнішній вигляд кави визначається такими факторами як умови зберігання і транспортування, зміст масла, рівень обсмаження. Правильне закінчення можна зробити лише на підставі його смакових якостей і аромату.

5. Тільки один спосіб обсмажування забезпечує отримання максимально смачного еспресо.

Цей міф пропагувався Альфредом Пітом. А потім і зовнішня реклама «Starbucks» стала містити це гасло для просування сортів самої темного обсмаження в великих світових мережах. Для того, щоб довести зворотне, досить взяти високоякісні зерна, такі як Costa Rica Tarrazu або Kenya AA, і обсмажити їх в різному ступені.

6. Якість обсмаження визначається назвами - Espresso Roast, Vienna Roast, Italian Roast, French Roast.

Єдиним стандартом, що використовується при визначенні ступеня обсмаження, є система Agtron. У такій системі порівнюється смажену каву і стандартні колірні «тарілки».

7. Термін придатності кави в упаковці невичерпний.

Це було б дійсно хорошим властивістю. Однак всі позначення «Вжити до ...» являють собою не більш ніж міфи. Кавові зерна постійно виділяють смакоароматичні речовини, хоч цей процес набагато повільніше протікає в упаковці, ніж на повітрі. З цієї причини смажену каву повинен вживатися в максимально короткі терміни.

8. Для різних способів приготування існує єдиний розмір меленої кави.

Полиці супермаркетів рясніють пачками з меленою кавою, на яких написано «Придатно для ...» і зображені різні картинки кави машин і портафільтр. Однак кожен процес являє собою комбінацію методів приготування, температури кави і води, помелу. Завдяки їх поєднанню і вийде очікуваний результат. «Ступінь помелу» показує кількість часу, який потрібен для проходу води через каву при оптимальній температурі. При зменшенні помелу зменшується і час.

9. Бажаючі стати знавцями кави повинні володіти великими матеріальними засобами.

Всього лише 30 $ на френч-прес і 250 грам якісного кави Bean - достатня сума для початку.

10. Домогтися такого ж смаку кави, який виходить у профі в кав'ярнях, - нереально

Знання, вміння і практика допоможуть вам домогтися чудових результатів, в чомусь навіть кращих, ніж у профі кави.